Informacje* o wykładowcach i konspekty wykładów

3.6.2019

 Tytuł / konspekt  wykładu
 cv foto
 1

 

 Czyszczenie fleksograficznych zespołów drukujących i wałków rastrowych

 Absolwent Politechniki Wrocławskiej – mgr Inż. konstruktor mechanik. Wieloletni pracownik f.Fampa – Beloit -obecnie PMP, gdzie był projektantem, kierownikiem montaży, z-cą dyrektora ds. technicznych jak i specjalistą ds. importu. W latach 90’ praca w sektorze importu maszyn używanych. Od roku 1998 związany z polską fleksografią. Autor licznych publikacji oraz prelegent na wielu imprezach branżowych. Zakres facho-wy: wałki rastrowe i ich czyszczenie, wały klejowe, komory raklowe, rakle, formy drukujące; eliminacja ładunków elektrostatycznych. Obecnie właściciel i zarządzający f.Barmey Wojciech Barabasz200Wojcicech Barabasz 
  2  Zrównoważony rozwój – największe wyzwanie, przed którym stanęła nasza branża w ciągu pokolenia … wyk-I-1 ColinColin Smith
3  Fakty i skandale na rynku z produktami UV. Geneza pojawienia się systemu Low Migration w produktach UV
Jak działa system UV i co stanowi zagrożenie? Co dotyczy opakowań w obrocie EU i poza nią?
Sales Manager Polska w dziale NW (wąska wstęga) f.Siegwerk.
Absolwentka Instytutu Poligrafii Politechniki Warszawskiej; od 25 lat zajmuje się technologią i sprzedażą w branży poligraficznej.
W f.Siegwerk specjalizuje się w produktach do techniki UV zarówno standard jak i nisko migracyjnej w większości technik drukowania: fleksografia, sitodruk, typografia, offset, offset bezwodny.
I-4- J.SiwiecJoanna Siwek
4 Obecna sytuacja rynkowa opakowań giętkich w Europie jest pozytywna i zdrowa. Jednak wzrost świadomości konsumentów w kwestiach środowiskowych w połączeniu z surowszymi przepisami będzie miało wpływ na przemysły  opakowań giętkich i napełniania.
Dyrektor Wykonawczy Flexible Packaging Europe (Opakowania Giętkie Europa) .
Ekonomista – od 2003 pracuje dla niemieckich i europejskich stowarzyszeń opakowań giętkich, folii aluminiowej i zamknięć. Podstawową działalnością jest reprezentowanie europejskiego przemysłu opakowań giętkich na poziomie europejskim oraz na arenie międzynarodowej. Obejmuje to statystyki i analizy rynkowe, public relations, zrównoważony rozwój, prawodawstwo dotyczące kontaktu z żywnością jak również zarządzanie członkostwem.
Guido Aufdemkamp
5 Najnowsze technologie CtP dla fleksografii Absolwent  Wydz.Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej. Specjalizacja: technologie w przetwórstwie papieru i poligrafii.
20-letni staż w branży poligraficznej  obejmuje wiele różnych segmentów druku offsetowego i fleksograficznego w zakresie systemów CtP,  maszyn dru-kujących i introligatorskich, materiałów eksploatacyjnych, a także przemysło-wych cyfrowych maszyn zwojowych do druku etykiet i opakowań.
Menadżer  ds. Technologii Fleksograficznej w f.Scorpio
I-5 p.stolinskiPaweł Stoliński
6  Pomiar i kontrola barwy   Leszek Bartkowiak
7 Bezpieczne drukowanie technologią low-migration Tomasz Naglik 
8 Dobre praktyki montażu fotopolimerów  jako sposób zwiększenia produktywności we fleksografii 2.0
Absolwent studiów magisterskich na Politechnice Warszawskiej, specjalność poligrafia. Ma szerokie doświadczenie zawodowe w branży poligraficznej, m.in. jako technolog druku fleksograficznego i specjalista ds. prepress w fińskich koncernach opakowań giętkich. Od 2014 roku w Lohmann Polska odpowiada za doradztwo techniczne oraz wdrażanie nowych produktów i rozwiązań na bazie taśm kompresyjnych dla druku fleksograficznego w Polsce i regionie bałtyckim. Okresowo wspiera rozwój sprzedaży Lohmann w regionie Azji i Pacyfiku.  Marcin WróblewskiMarcin Wróblewski
9   CDI Crystal
Kierownik sprzedaży oprogramowania i technoligii Digital Flexo
Od 2004 roku w f.Digiprint zajmuje się sprzedażą i wdrożeniami rozwiązań Esko dla branży opakowaniowej.
I-8- Z.JemiołoZbigniew Jemioło    
4.6.2019
1 Wprowadzenie – dzięki działaniom PIF-u –  do rejestru MENu nowego zawodu drukarza fleksograficznego nie „wypełni” automatycznie drukarniom fleksograficznym luki zatrudnieniowej  w zakresie wykwalifikowanej kadry na hali maszyn.
Absolwent Instytutu Poligrafii P.W.- mgr inż.  Praca w 2 drukarniach, agencji reklamowej, przedsiębiorstwie handlu zagranicznego (eksport myśli  naukowo-technicznej), konsorcjum biznesowym, instytucie naukowo—badawczym, 2 firmach handlowych branży poligraficznej. Od 1995 roku dyrektor Zrzeszenia Polskich Fleksografów, obecnie Polskiej Izby Fleksografów. 

Krzysztof Januszewski 

2
Zastosowanie włókna węglowego w maszynach fleksograficznych

Stephan Palenga
3 Allstein–maszyna fleksograficzna inna niż wszystkie   Frank Jurczyk
4  Nowoczesne zarządzanie jakością w relacji „właściciel marki – drukarnia” Leszek Bartkowiak
5  Świat zmierza w kierunku technologii cyfrowej. Czy druk opakowań giętkich również zmierza w tym kierunku? Czy jest jakaś synergia między konwencjonalnym drukiem fleksograficznym a nową technologią cyfrową?
petr_blaskoPetr Blasko
6  Woda… woda… Kodak Ultra NX
  Jacek Galiński
7 Twoja przyszłość – nasze kompleksowe rozwiązania
bothcer - dr ...dr Reinhard Grassler  
8 Jak efektywnie kontrolować jakość druku stosując proste rozwiązania oraz zaawansowane systemy work flow ?
Obejmują one:  wykrywanie flagi na odwijaniu, monitorowanie pracy maszyny poprzez kamery, zastosowanie kamery inspekcyjnej w bobiniarce kompaktowej oraz w bobiniarce z oddzielnym powijakiem;  dla szerokiej wstęgi: czytniki kodów kreskowych jako alternatywa do kamer; systemy Ipsa.
Współwłaściciel f.Jurmet, od ponad 20 lat związana z branżą maszyn do cięcia wzdłużnego folii. Specjalizuje się w promocji oraz sprzedaży bobiniarek na rynki międzynarodowe. II-8-K.GożdzinskaKatarzyna Goździńska 

*)  będą sukcesywnie dodawane po otrzymaniu od poszczególnych wykładowców.