Zaproszenie
dla Partnerów (Wykładowców i/lub Wystawców) oraz Sponsorów

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy do zgłaszania wykładów do programu konferencji (wykładowca) i udziału w towarzyszącej miniwystawie (wystawca) jako Partnerów a także jako Sponsorów pierwszego w Polsce „sukcesyjnego**FORUM branżowego:

które planujemy zorganizować  21*.6.2021 w Kazimierzu Dolnym w hotelu Król Kazimierz    termin może ulec zmianie (przesunięciu)  stosownie do ewolucji sytuacji związanej z covid-19.

* wieczorem dnia poprzedzającego – 20.6.2021 planujemy wieczór integracyjny dla przybyłych wcześniej uczestników FORUM sukcesja’2021.

**sukcesja wg PWN: przejęcie po kimś wysokiego stanowiska.

Dziękujemy Polskiej Izbie Opakowań   PIO 18.5    za przyjęcie propozycji partnerstwa.

14-15.9.2020 jako pierwsi w kraju – od momentu ogłoszenia w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego w związku z zakażeniami wirusem SARS‐CoV‐2- zorganizowaliśmy bezpieczne zgromadzenie konferencyjne (rzeczywiste a nie wirtualne)  jakim było:

ff22-rela

połączone z jubileuszem 25lecia Polskiej Izby Fleksografów.

Wyrażamy jednocześnie przekonanie o bezpiecznym przebiegu premierowego FORUM w kompletnej programowo wersji stacjonarnej   – 21.6.2021 i na bieżąco śledzimy/obserwujemy ewolucję C-19 i powiązanych środków prewencyjnych.

Zastosowanie w  hotelu procedur wynikających z krajowych rozporządzeń dla społeczeństwa i  zachowania zdrowia jest dla nas  bezwzględnym priorytetem, aby zapewnić bezpieczeństwo  dla uczestników.

dedykowane jest szczególnie właścicielom i członkom ich rodzin – potencjalnym kontynuatorom biznesowym związanym z prowadzeniem polskich firm rodzinnych w sektorach fleksograficznych (opakowania giętkie, etykiety i ich przetwórstwo; pudła z tektury, serwetki) ale i innych technologii zadrukowywania oraz przetwarzania podłoży opakowaniowych oraz pozostałych technik produkcji opakowań z innych surowców nie podlegających bezpośrednio zadrukowaniu w trakcie ich wytwarzania.

 – jako neutralna, ogólnie dostępna platforma wymiany wiedzy  obejmuje:

  • konferencję1 z wykładami programowymi i panele (dyskusyjne) ,
  • miniwystawę.
  Sugerowane grupy tematyczne oraz opcje paneli   podczas Konferencji1
1.  Polskie firmy rodzinne i ich przyszłość    
2. Senior – rodzina-misja firmy rodzinnej
3. Pojęcie oraz obszary i etapy sukcesji – opcje-strategie  przekazania interesu rodzinnego  
4. Dylematy właściciela-nestora i sukcesora oraz psychologia  – nieodłączne czynniki  przekazywania władzy
5. Komu i jak przekazać (przedsiębiorczy) dorobek życia :
a)    dziedziczenie-testament-opcje spadkowe  (w tym zapis windykacyjny) – opodatkowanie…
b)    przekazanie-sprzedaż  firmy rodzinnej stronie trzeciej    
6. Projekt ustawy o fundacji rodzinnej* 
Panel/e dyskusyjne obejmujące 1-6: w przypadku zainteresowania i zgłoszenia się uczestników

*) źródło1 z 23.3.2021:Fundacje rodzinne są sprawdzoną odpowiedzią na problemy związane z sukcesją. Tego typu instytucje od wielu lat działają m.in. w Austrii, Holandii, Niemczech, Szwajcarii czy Szwecji. Przedsiębiorcy chcący zabezpieczyć swój majątek w ramach sukcesji, właśnie tam szukają dogodnych rozwiązań. Ustawa o fundacji rodzinnej daje im takie same narzędzie w Polsce i przeciwdziała wypływowi kapitału za granicę

– wyjaśnia wiceminister finansów

Projekt ustawy o fundacji rodzinnej został opublikowany w Biuletynie Informacji Publicznej Rządowego Centrum Legislacji w zakładce Rządowy Proces Legislacyjny i wg założeń może trafić do parlamentu w drugiej połowie 2021 r. a ustawa wejść w życie na początku 2022 r.