Etykiety i opakowania nie jedno mają imię. Podcast NIEZBĘDNIK POLIGRAFA

Redakcja Świat Poligrafii Professional należy do Polskiej Izby Fleksografów i aktywnie wspiera w działaniach naszą organizację. Jest to medium, dzięki któremu możemy nagłaśniać i promować szkolenia i konferencje, które tworzymy jako Izba.

Redakcja czasopisma Świat Poligrafii Professional od ponad roku jest wydawcą podcastów (słuchowisk, wywiadów) dotyczących szeroko rozumianej poligrafii – pod nazwą NIEZBĘDNIK POLIGRAFA. Wiele z nich dotyczy także tematów związanych z produkcją etykiet i opakowań. Wszystkie podcasty są dostępne na różnych platformach, o czym możecie sami przekonać się w dalszej części tej informacji.

Tym razem Mirosław Pawliński wspólnie z Piotrem Lisem (firma 3M – aktywny i wieloletni członek PIF) rozmawia z drukarnią fleksograficzną Etidruk. Zobaczmy więc, co u nich. Szczegóły poniżej.

W najbliższy czwartek, tj. 02.02.2023 r. o godzinie 15:00 swoją premierę będzie miał podcast dotyczący etykiet i opakowań. Zachęcamy Państwa do wysłuchania. To nowoczesna forma prezentacji zagadnień z naszej branży, często poruszane także trudne tematy, ale wszystko podane lekko i czasami z dozą humoru.

Etykiety i opakowania nie jedno mają imię | To prawda, że etykiety i opakowania są cały czas na topie. Duża grupa drukarni do tej pory drukujących wszystkie inne tematy wyraźnie zmieniła specjalizację, lub też zmienia ją aktualnie. Ale czy zmiana produkcji jest łatwa? W tym podcaście z naszymi gośćmi rozmawiamy o zupełnie innych obszarach związanych z etykietami i opakowaniami.

To między innymi przykłady wpadek produkcyjnych i tego, co nas konsumentów najbardziej drażni, kiedy wchodzimy do sklepu i próbujemy kupić coś, co po prostu potrzebujemy. Ilość kolorów, wielkość czcionki… coraz trudnej jest odnaleźć informację o tym, kto wyprodukował, kiedy i czy termin ważności jeszcze nie minął.

Też tak macie? To oczywiście skrajne przypadki, ale kiedy wysłuchacie rozmowy, być może zauważycie z jakimi wyzwaniami spotykamy się na co dzień realizując zakupy jako konsumenci oraz z jakimi wyzwaniami muszą mierzyć się producenci etykiet i opakowań (drukarnie) chcąc spełnić niby oczywiste potrzeby zamawiającego. Naszymi gośćmi w tej rozmowie są: Aleksandra Czarniecka i Renata Kuczyńska-Marczak z drukarni Etidruk Etykiety.pl oraz Piotr Lis z 3M. Zapraszamy do wysłuchania podcastu. A tutaj… zapowiedź tego, co wydarzy się w podcaście. https://flekso.pl/wp-content/uploads/2023/01/zao_trojka.mp3

Zapraszamy do naszego NIEZBĘDNIKA POLIGRAFA. A w nim wiele tematów dotyczących szeroko rozumianej poligrafii. Jednak bez nadęcia. Z dozą humoru i wiedzy. Nasi goście dzielą się swoimi spostrzeżeniami, doświadczeniami, wiedzą i nieco innym pojmowaniem tego, co wiąże się nam wszystkim z pojęciem “poligrafia”. Zatem technologia, innowacyjność, wzloty i upadki, projekty, które udało się zrealizować i takie, które jeszcze muszą poczekać. Jednym słowem … POLIGRAFIA.

Wszystkie podcasty zostały przez naszą redakcję podzielone na sezony, w których prezentujemy o 6 do 7 odcinków. Wiele z tych tematów nie straciło swojej aktualności. Warto słuchać. Wszystkie podcasty redakcji ŚWIAT POLIGRAFII PROFESSIONAL powstają w Studio 3po3. Prowadzącym jest Mirosław Pawliński red. naczelny. Słuchaj na Google Podcast, Spotify, Apple Podcasts oraz Deezer.

Część z naszych gości prezentujemy poniżej. Jeżeli tylko chcesz zadać dodatkowe pytania naszym gościom, skorzystaj z formularza zamieszczonego poniżej. Na pewno z Twojego pytania skorzystamy.

Naszymi gośćmi byli dotychczas między innymi: Tadeusz Figurski (TadePack), Marcin Wójcik (LFP Industrial Solutions), Tomasz Kugaudo (Avargraf), Sławomir Iwanowski (Kodak), Paweł Szpil (Reprograf-Grafikus), Jacek Kobyliński (Muller Martini), Łukasz Żarnecki (Heidelberg Polska), Jakub Szczepaniak (Avargraf), Jarek Krasnodębski (Konica Minolta), Piotr Lis (3M), Gabriela Swat (Duplo Polska), Zbigniew Bohdan (Emipak), Małgorzata Szczotka (CMC}, Szymon Symonowicz (Digiprint), Stefan Piotrowski (Agfa), Krzysztof Książek (Digiprint), Zbigniew Jemioło (Digiprint), Izabela Talmont (Emipak), Mirosław Bohdan (Emipak), Paweł Szarubka (Integrator Systemów Poligraficznych), Mateusz Woźniak (Konica Minolta), Alicja Bednarek (Digiprint), Marcin Zaporowski (HP), Łukasz Chruśliński (Mark Andy), Marcin Śpiewok (Silbo), Marta Paprocka (Silbo), Krzysztof Pindral (Heidelberg Polska) Karolina Kępska-Tlaga i Wiktoria Majewska (Vilpol), Andrzej Wasielak (Koenig & Bauer CEE), Marcin Śpiewok (Silbo), Marta Paprocka (Silbo)… i cała grupa tych, których usłyszeliście i usłyszycie już wkrótce…

 

AKTUALNOŚCI