Flexo Day Bolonia 2022

W dniach 15-16 listopada 2022 w Bolonii (Włochy) w Savoya Hotel Regency odbyła się Konferencja FLEXODAY 2022.
Jest to wydarzenie od lat organizowane przez ATIF – Włoskie Stowarzyszenie Fleksograficzne.
Konferencja została podzielona na 2 dni, zaś wieczór po pierwszym dniu był dedykowany wieczornej gali Best in Flexo 2022.

Polską Izbę Fleksografów reprezentował Krzysztof Skrobot zaproszony przez FTA Europe oraz ATIF.

Best In Flexo to nagroda za jakość druku fleksograficznego wręczana od 2015 roku. Napłynęło około 240 prac, a nowością w tym roku było utworzenie specjalnej Nagrody Jury, wyróżnienia zainicjowanego przez jej członków,aby wyróżnić dzieła o szczególnych walorach.
Podczas wieczoru wręczona została już po raz piąty nagroda za całokształt twórczości.
Wyróżnienie otrzymał Pan Felice Rossini (właściciel firmy Rossini) za swoją karierę poświęconą fleksografii.
W gali rozdania nagród uczestniczyło około 400 osób!

Flexoday dzień 1
W pierwszej wprowadzającej sesji, w której uczestniczyło około 330 osób, znany na rynku włoskim ekonomista – Fabio Papa oraz przedstawiciele firm Burgo i Taghleef przedstawili opinie na temat sytuacji ekonomiczno-finansowej i jej wpływu na MŚP.
Zwieńczeniem pierwszego dnia był wywiad prowadzony na scenie przez Armando Garosci (dyrektor redakcji Largo Consumo) z Gianangelo Cattaneo (dyrektor zarządzający PLASTIK Group).

Flexoday dzień 2
Drugi dzień, w którym odnotowano 350 zarejestrowanych uczestników, został otwarty powitaniem Prezesa Atif (Marco Gambardella).
Następnie odbyło się wystąpienie przedstawicieli Komitetu Technicznego ATIF (Stefano d’Andrea oraz Carlo Carnelli ), którego tematem wiodącym były nowe metody pomiaru wartości tonalnej koloru (CVT) we fleksografii oraz nowe standardy komunikacji PRX-PQX służące lepszej komunikacji między klientem a drukarnią.
Kolejna prezentacja należała do Komisji Edukacji ATIF. Ira Nicoletti przedstawiła projekty szkoleniowe Stowarzyszenia oraz raporty członków – partnerów INCIFLEX, ROSSINI i UTECO. W tej samej sesji przedstawiono sprawozdania dotyczące prawodawstwa europejskiego o wprowadzaniu do obrotu opakowań.
Na sam koniec w ramach inicjatywy Best Student In Flexo, student uczelni CFP SAN MARCO MESTRE mieszczącej się w Wenecji, został nagrodzony za pracę na temat fleksografii.
Zwycięzca otrzyma stypendium ufundowane przez firmę I&C GAMA.

AKTUALNOŚCI