Szanowni Państwo,
przekazujemy Państwu – przede wszystkim fleksografom – broszurę zawierającą niezbędną wiedzę dla utrzymania i podniesienia jakości produkcji fleksograficznej, obejmującą ważny etap cyklu technologicznego jakim jest transfer farby z wykorzystaniem wałka rastrowego.
Jest to już nasza ósma publikacja jako odpowiedź na zapotrzebowanie na drukowane materiały wykorzystywane w produkcji fleksograficznej – mamy nadzieję, że okaże się dla Państwa przydatna szczególnie, że dotyczy niezwykle istotnego elementu wyposażenia fleksograficznego zespołu farbowego jakim jest wałek rastrowy – często nazywany – z czym się zgadzam – sercem technologii czy maszyny fleksograficznej. Dlatego należy o niego dbać ! Stąd ta broszura.
Wałki rastrowe
obsługa • konserwacja • przechowywanie
Jest to już ósma nasza publikacja jako odpowiedź na zapotrzebowanie na drukowane materiały wykorzystywanie w produkcji opakowań – mamy nadzieję, że okaże się dla Państwa przydatna.
Spis treści:
1. Wprowadzenie
2.Historia wałków rastrowych
3.Powłoki ceramiczne
4.Wałki z powłoką ceramiczną grawerowane laserowo
5.Technologia wałków rastrowych
6.Gospodarka wałkami rastrowymi
7.Czyszczenie i konserwacja wałków rastrowych
8.Magazynowanie wałków rastrowych
Format A5, 20 stron (kolor) +okładka. Cena:
a) członkowie PIF-u : drugi egzemplarz i kolejne: 10 zł/egz + 5%VAT ( w tym koszty wysyłki)
b) pozostałe firmy: 20 zł/egz + 5%VAT ( w tym koszty wysyłki).
Polska Izba Fleksografów wyraża podziękowanie p.Wojciechowi Barabaszowi autorstwo broszury poświęconej wałkom rastrowym, ale też p.Marii Wituchowskiej za innowacyjną i artystyczną wizję rastrowej okładki. Zachęca jednocześnie do zgłaszania własnych opracowań dotyczących technologii fleksograficznej szczególnie, że w tym roku:
z własną podstawą programową – w efekcie skutecznych działań naszej organizacji – został wpisany na listę nowych zawodów Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach wdrażanej obecnie w Polsce reformy szkolnictwa branżowego.
„pro flexografico bono8”
Krzysztof Januszewski