Tesa

tesa jest jednym z wiodących na świecie producentów rozwiązań samoprzylepnych dla przemysłu i handlu, konsumentów i rzemieślników.

Firma posiada 125 lat doświadczenia w technologii powlekania, w opracowywaniu mas klejących i innowacyjnych rozwiązań produktowych. Tesa jest liderem na rynku światowym w wielu dziedzinach zastosowań. Firma posiada ogromne doświadczenie w opracowywaniu specjalnych mas klejących, w stosowaniu skomplikowanych metod powlekania oraz posiada rozległą wiedzę na temat branż, klientów i zaangażowanych partnerów handlowych. Stanowi to podstawę do opracowywania innowacyjnych rozwiązań w zakresie systemów samoprzylepnych i produktów o wysokiej wartości użytkowej dla użytkowników końcowych.

Tesa należy do grupy Beiersdorf, producenta odnoszących sukcesy międzynarodowych marek kosmetycznych, takich jak NIVEA, Eucerin i la prairie. Jednocześnie, od 2001 roku tesa odnosi sukcesy jako niezależna korporacja, a przynależność do Grupy wspiera strategiczne ukierunkowanie na tworzenie i rozwijanie zaawansowanych technologicznie obszarów zastosowań, przyjaznych środowisku technologii produkcji oraz struktur biznesowych w regionach wzrostu.

Firma zatrudnia prawie 5.000 pracowników na całym świecie, z czego ponad 500 osób pracuje w dziale badań i rozwoju. Posiada około 7000 produktów samoprzylepnych i rozwiązań systemowych. Działa z siedzibą główną w Hamburgu, w Niemczech, z 14 zakładami produkcyjnymi i 61 oddziałami, będąc aktywną w ponad 100 krajach na świecie. Dzięki wysokim inwestycjom w badania i rozwój, tesa jest bardzo innowacyjną firmą. Każdego roku opracowywanych jest około 100 nowych rozwiązań, z których wiele oczekuje na opatentowanie. Innowacyjność jest podstawą sukcesu ekonomicznego i dynamicznego wzrostu tesa, udanej pozycji lidera technologicznego w międzynarodowej konkurencji, szybkiego dostosowywania się do trendów rynkowych i nowych wymagań, opracowywania zindywidualizowanych rozwiązań o wysokich korzyściach dla klienta.

Zastosowania w różnych sektorach przemysłu – takich jak przemysł motoryzacyjny, sektor elektroniczny (np. smartfony, tablety), drukarski i papierniczy, zaopatrzenie budynków oraz koncepcje zabezpieczeń dla skutecznej ochrony marki i produktu – stanowią około 60% sprzedaży grupy tesa (2021: 1 500 mln). Tesa współpracuje również z przemysłem farmaceutycznym w zakresie opracowywania plastrów leczniczych. Tesa osiąga 40% sprzedaży na rynkach handlowych, gdzie 300 produktów dla konsumentów końcowych ułatwia pracę w domu i biurze.

Przemysłowe rozwiązania firmy w zakresie klejenia coraz częściej zastępują tradycyjne metody łączenia, umożliwiając tym samym postęp i innowacje. Oferując najwyższy poziom jakości produktów, usług i wartości, tesa daje swoim przemysłowym partnerom handlowym przewagę konkurencyjną na rynku. Oferują oni bogate portfolio produktów o wysokiej wydajności, które obejmują wiele obszarów zastosowań, takich jak klejenie, naprawianie, maskowanie, pakowanie, oklejanie taśmą i specjały. W oparciu o potrzeby partnerów handlowych tesa jest w stanie zaoferować wysoki poziom technicznego wsparcia klienta, sprzedaży i marketingu, który umożliwi im zwiększenie konkurencyjności.

 

tesa tape Sp. z o.o.
60-166 Poznań ul. Grunwaldzka 184
tel.: +48 605 158 578
piotr.wlodarczyk@tesa.com,
www.tesa.pl

 

 

AKTUALNOŚCI