Cradle to grave… Od kołyski po grób…. zrozumienie celów zrównoważonego rozwoju opartych na nauce

II dzień Konferencji Polskiej Izby Fleksografów, to dzień w całości poświęcony technologii. Pierwszą prezentację poprowadził znany już w Polsce Colin Smith z firmy Sun Chemical. Tytuł prezentacji „Cradle to grave / Od kołyski po grób”…. zrozumienie celów zrównoważonego rozwoju opartych na nauce, które będą definiować naszą branżę w przyszłości. Analiza Cyklu Życia na poziomie pojedynczego produktu (Ślad Węglowy Produktu).

Na temat zrównoważonego rozwoju mówią absolutnie wszyscy. To temat, którego nie unikniemy. Jednak zrozumienie czym jest zrównoważony rozwój i jakie niesie ze sobą konsekwencje, to już zupełnie inna sprawa.  

Wybieramy do tego między innymi ważne wydarzenia branżowe, a takim od lat jest Konferencja Fleksografów. Doceniając jego rangę po raz kolejny wsparliśmy to wydarzenie, stając się Diamentowym Sponsorem jego tegorocznej edycji. Jesteśmy przekonani, że bogaty program merytoryczny konferencji, a także możliwość spotkań i rozmów z przedstawicielami branży opakowaniowej i etykietowej, przyciągną – podobnie jak to miało miejsce w latach poprzednich – wielu uczestników. Serdecznie zapraszamy do spotkań z Sun Chemical, do wymiany wiedzy i doświadczeń. Przez całą konferencję będziemy do dyspozycji Państwa, także na firmowym stoisku”.  

Jeśli chodzi o firmę Sun Chemical, jej polityka zrównoważonego rozwoju opiera się na trzech kluczowych filarach – dotyczą one współpracy w ramach łańcucha dostaw, który ma istotne znaczenie dla powodzenia inicjatyw na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Kolejnym aspektem są tzw. „zasady 5R”, które mając na celu redukcję śladu węglowego; zmniejszenie zużycia energii/LZO; stosowanie farb, powłok i klejów bioodnawialnych; możliwość recyklingu, przetwarzalność oraz kompostowalność opakowań. Firma Sun Chemical ma w swojej ofercie szereg produktów spełniających proekologiczne oczekiwania konsumentów i właścicieli marek.  

A Konferencja trwa dalej….

Zdjęcia: Aicja Jarząbek


- Reklama -spot_img

AKTUALNOŚCI