Na zakończenie części oficjalnej I dnia Konferencji – panel dyskusyjny z udziałem zaproszonych gości

Pierwszy dzień Konferencji przygotowanej przez Polską Izbę Fleksografów powoli dobiegał końca. Pozostał jeszcze jeden punkt programu, czyli panel dyskusyjny, w którym wzięli udział między innymi: Jacek Kuśmierczyk – prezes Polskiej Izby Druku, Krzysztof Niczyporuk – prezes Polskiej Izby Opakowań, Krzysztof Skrobot – dyrektor biura Polskiej Izby Fleksografów, Michał Wójcik – ZSZ im. Joachima Lelewela, Karol Juraszczyk – Zespół Szkół Poligraficzno-Mechanicznych, Aleksander Suchta i Bernard Jóźwik – Fundacja Rozwoju Kadr Poligraficznych.

Głównym tematem było szkolnictwo zawodowe i zaangażowanie w tematykę propagowania zawodów poligraficznych przez organizacje samorządu gospodarczego oraz organizacje branżowe. Jak zauważył Jacek Kuśmierczyk, nic nie dzieje się bez udziału firm związanych z branżą. To właśnie na nich spoczywa ogromny ciężar szkolenia i zapewnienia w pewnym sensie kadr dla przemysłu poligraficznego.

Dotychczasowe działania i doświadczenia jakimi dzielili się uczestnicy panelu, robią ogromne wrażenie i pomimo, że była to ostatnia część pierwszego dnia Konferencji, w Sali prawie komplet słuchaczy.

Jak widać, temat kształcenia kadr poligraficznych posiada wiele różnych poziomów, czego najlepszym przykładem był apel Jacka Kuśmierczyka o sponsoring wyjazdu uczniów na zbliżające się największe targi branży poligraficznej w tej części świata, czyli targi drupa 2024… a jutro też się będzie działo…

- Reklama -spot_img

AKTUALNOŚCI