Konferencja Fleksografów 2024
flexographer's Conference 2024
Agenda Konferencji
Cennik udziału
- O Konferencji -
Miejsce Konferencji Fleksografów 2024
Warsaw Plaza Hotel to 4 gwiazdkowy hotel wyróżniający się nowoczesnym designem, wyśmienitą kuchnią oraz przestronnymi salami konferencyjnymi stwarzającymi idealne warunki do organizacji spotkań biznesowych i dużych konferencji nawet dla ponad 400 osób. Warsaw Plaza Hotel to również znakomita przestrzeń wypoczynkowa oferująca 292 miejsca noclegowe w luksusowo zaaranżowanych pokojach. Obsługa gwarantuje, że w tych komfortowych wnętrzach każdy z gości zrelaksuje się i wypocznie.
Adres i dojazd do miejsca Konferencji
Hotel jest położony przy ul. Łączyny 5; 02-820 Warszawa. Bliskie sąsiedztwo zjazdu z trasy A2 gwarantuje łatwość dojazdu z całej Polski jak i spoza kraju. Lotnisko znajduje się w odległości 4 km. Parking hotelowy oferuje 80 bezpłatnych miejsc postojowych. Dodatkowo na poziomie -1 znajduje się 60 monitorowanych, garażowanych miejsc, w tym 2 stanowiska do ładowania aut elektrycznych. Koszt garażu podziemnego: 55 PLN brutto/doba. Ładowanie samochodu elektrycznego – 100 PLN. W odległości 500 - 1000 metrów znajdują się 2 dodatkowe hotele dla osób, które nie znajdą wolnych pokoi w miejscu Konferencji.
Program Konferencji Fleksografów 2024
Wkrótce przedstawimy Agendę godzinową Konferencji. Poruszone zostaną tematy dotyczące technologii fleksograficznej w segmentach szerokiej i wąskiej wstęgi oraz tektury falistej. Zaplanowany jest warsztat o najczęstszych problemach w druku fleksograficznym z sesją pytań i odpowiedzi. Wysłuchamy również prezentacji dotyczącej druku z rozszerzonym gamutem barw (Extended Color Gamut, ECG).
ZAPROSZENI EKSPERCI
Stefano d’Andrea
Stefano d'Andrea jest ekspertem w dziedzinie grafiki. Od 1989 roku poświęca całą swoją działalność zawodową procesowi fleksograficznemu, począwszy od projektowania i przygotowania do druku, aż po wykonanie matryc i sam proces drukowania. Od 2017 roku skupia się wyłącznie na edukacji technicznej w procesie fleksograficznym oraz doradztwie jako niezależny profesjonalista. Stefano prowadzi strony internetowe flexo.expert i flexo.training oraz prowadzi działalność dydaktyczną zarówno samodzielnie, jak i we współpracy z włoskimi i zagranicznymi instytutami technicznymi. Jest członkiem FTA US, dzięki czemu uzyskał tytuł Specjalisty ds. Implementacji stopnia III według metody FIRST (Specyfikacje i tolerancje reprodukcji obrazów fleksograficznych), członkiem zarządu Flexo Quality Consortium oraz członkiem FIRST Leadership Committee. Aktywnie uczestniczy w działalnościach ATIF (Włoskie Stowarzyszenie Fleksograficzne) i FTA Europe. Jest członkiem TAGA Italia oraz przyczynia się do działalności grupy ISO TC 130.
Dr Kai Lankinen
Dr. Kai Lankinen ma ponad 20-letnie doświadczenie w druku opakowań. W 2022 roku założył firmę Dr. Lankinen Graphic Innovations Ltd, która świadczy usługi doradcze dla największych drukarni opakowaniowych oraz właścicieli marek w celu wprowadzenia lepszej efektywności i zrównoważonego rozwoju poprzez używanie techniki druku w rozszerzonej gamie barw (ECG). Jest również współwłaścicielem i byłym dyrektorem generalnym wiodącej skandynawskiej przygotowalni form drukowych oraz założycielem Global Premedia Network. Wcześniej pełnił funkcję Plant managera w firmie drukującej opakowania elastyczne i był założycielem oraz przewodniczącym Fińskiej Izby Druku Opakowań. W 2021 roku opublikował swoją pracę doktorską "Ocena druku z rozszerzonym gamutem barw (ECG) we fleksografii".
Mgr inż. Małgorzata Szczotka
Małgorzata Szczotka, Mgr Inż. Wydziału Podstawowych Problemów Techniki PWR, G7® Expert Idealliance we wdrażaniu color management na wszystkich etapach reprodukcji poligraficznej. Specjalizację experta zdobyła w szwedzkim instytucie Brobygrafiska. Od 13 lat prowadzi firmę Color Management Consulting gdzie wraz z serwisantami wyspecjalizowanymi w poszczególnych etapach produkcji jak prepress, CTP, druk, mieszalnia farb, kontrola jakości, świadczy usługi kompleksowej standaryzacji i optymalizacji procesu reprodukcji poligraficznej. Na koncie CMC jest ponad 28 ustandaryzowanych drukarń fleksograficznych a w nich ponad 72 maszyny drukujące. Wdrażane przez CMC działania mają na celu ustandaryzować proces druku pod względem zgodności kolorystycznej z zadanymi standardami międzynarodowymi i przemysłowymi oraz rekomendacjami przemysłowymi FTA i ATIF, zdigitalizować fizyczne wzorce kolorystyczne i usprawnić cyfrowy przepływ informacji o barwach spotowych pomiędzy mieszalnią farb a halą druku, wszystko w celu zapewnienia optymalnej wydajnościowo produkcji pozwalającej na zminimalizowanie ilości makulatury i czasu setupu.
Poprzednia edycja
Podczas 3 dni trwania corocznego Święta Fleksografów niemalże 300 osób odwiedziło Hotel Mazurkas w Ożarowie Mazowieckim. W licznej grupie odwiedzających było prawie 100 osób reprezentujących drukarnie fleksograficzne oraz zakłady produkujące opakowania tekturowe. Najliczniejszą grupę stanowili dostawcy, a w tym Sponsorzy: Sun Chemical, Uteco, Scorpio, AVG Service. Partnerem technologicznym była firma Mark Andy, a Partnerem wspierającym Bank Pekao.