Konferencja Polskiej Izby Fleksografów. Świadomie i (nie)bezpiecznie. Cyberprzestrzeń.

Konferencja Polskiej Izby Fleksografów. Na początek z przytupem | W poniedziałek 18 marca rozpoczęła się Konferencja przygotowana przez Polską Izbę Fleksografów. Wydarzenie, które od kilku lat zdobywa coraz większe zainteresowanie wśród producentów opakowań korzystających z technologii fleksodruku.

Krótkie przywitanie gości przez Edytę Bednarską i Krzysztofa Skrobota i Konferencja oficjalnie została otwarta.

Pierwszą rozmowę na otwarcie Konferencji zrealizował Mirosław Pawliński – redaktor naczelny czasopisma Świat Poligrafii Professional, wydawca podcastu NIEZBĘDNIK POLIGRAFA wraz z zaproszonym gościem Andrzejem Cieślakiem CEO firmy Dynacon, otwierają tegoroczne wydarzenie. Rozmowa zatytułowana: Świadomie i (nie)bezpiecznie. Cyberprzestrzeń.

Od lewej: Mirosław PAwliński i Andrzej Cieślak

Bezpieczeństwo prowadzenia biznesu takiego jak drukarnia, to nie tylko kwestie technologiczne, materiałowe i kosztowe. To także umiejętność zarządzania „krwioobiegiem” drukarni, czyli informacjami przekazywanymi drogą elektroniczną. Swoja drogą, choć zapewne wszyscy wiedzą o tym, że transformacja cyfrowa to także swojego rodzaju bezpieczeństwo, to jednak ta szczególna gałąź… przemysłu, jaką jest poligrafia i produkcja opakowań, jest niezwykle łakomym kąskiem dla hakerów.

Co mogą zyskać? Oj, bardzo dużo. Co może stracić producent opakowań (drukarnia)? WSZYSTKO!!! Jeżeli tego jeszcze nie słuchaliście, to wspaniałym materiałem, jako zapowiedź wydarzenia poniedziałkowego jest podcast, w którym Mirosław Pawliński podpytuje Andrzeja Cieślaka, co robią drukarnie by nie być podanymi na tacy… dla hakerów.

A Konferencja cały czas trwa…

AKTUALNOŚCI