Pożegnalne info-

pożegnalne info-kj

Jest to moje ostatnie info-  do Państwa jako odchodzącego dyrektora biura,  w którym chciałbym jeszcze raz podziękować członkom Polskiej Izby Fleksografów za wspieranie organizacji składkami, udział w organizowanych przez ZPF i PIF imprezach integracyjno-edukacyjnych, za wiele życzliwych słów jakie napłynęły do nas w ostatnim czasie.

Ten już 26-letni czas ( licząc Zrzeszenie Polskich Fleksografów, którego PIF jest kontynuatorem) był czasem nie tylko wytężonej pracy ale także przyjemnością wynikającą z możliwości realizowania własnych projektów związanych z fleksografią, która stała się dla mnie dziedziną niezwykle interesującą i zgodną z moim wykształceniem poligraficznym.
Była także możliwością poznania ciekawych, zaangażowanych w tę dziedzinę poligrafii ludzi -szefów firm, pracowników bezpośrednio związanych z produkcją- szefów produkcji, drukarzy, pracowników przygotowalni fleksograficznych, grafików itp. a także licznej grupy dostawców dla tej branży, bez których produkcja fleksograficzna byłaby niemożliwa jak i właścicieli marek .
Poznałem i z niektórymi się zaprzyjaźniłem przedstawicieli organizacji fleksograficznych nie tylko z Europy i USA ale także z Japonii czy Brazylii ( dzięki tej ostatniej do dzisiaj jedynym podręcznikiem fleksografii ,który do tej pory się sprzedaje jest „Fleksografia Praktyczny Podręcznik” ).

Nie zapominam o sponsorach, a szczególnie firmie Sun Chemical, dzięki której nasze Forum Fleksograficzne (23 edycje) mogło już 6-krotnie odbywać się w bardziej komfortowych warunkach. Ale byli i inni sponsorzy czy wykładowcy, którzy np. dawali ciekawe „neutralne” prezentacje, włączali się w wydawnictwa czy pomoc w imprezach – zawsze im dziękowaliśmy.
Staraliśmy się części z Państwa podziękować na naszym 25-leciu w Kazimierzu Dolnym podczas Forum Fleksograficznego’2020, ale z uwagi na covid impreza nie była tak liczna jak zazwyczaj – dużo lepszą frekwencję odnotowaliśmy na Forum Fleksograficznym2021- podziękowania dla uczestników przekazujemy w relacjach.

Nie wymieniam w tym info- konkretnych osób, dzięki którym praca w obu organizacjach była ciekawa i spowodowała, że trudno mi będzie całkowicie „oderwać się” od fleksografii – staram się to robić osobiście.

Nie będąc dyrektorem będę miał czas na ewentualne projekty, które może Państwa w przyszłości zainteresują i które będę proponował nowemu Dyrektorowi i Prezydium Izby.

Oczywiście nie wszystko udało się zrobić – nadal mamy problem edukacji ( pomijając szkolenia organizowane przez ZPF i PIF) w szkołach poligraficznych – pomimo napisania rdzenia podstawy programowej drukarza fleksograficznego  dla MEN-u , innowacje (np. niezrealizowany projekt ”polska fleksotronika”), brak konkretnych korzyści, jakie powinny być w relacjach Izby  z władzami rządowymi czy samorządowymi ( a w tym czasie zwracaliśmy się z różnymi postulatami środowiska do zmieniających się najróżniejszych opcji) itp.
W mojej ocenie,  brakowało również większej aktywności środowiska fleksograficznego w  artykułowaniu swoich zapotrzebowań i większej integracji wokół organizacji.
Widzę zagrożenia, które generalnie czekają całą branżę opakowaniową i mam nadzieję, że fleksografia zdoła utrzymać swoją pozycję na rynku, czego wszystkim Państwu serdecznie życzę.

Obecnie trwa przekazywanie działalności biura Izby nowemu dyrektorowi i Jego nowej ekipie. Jestem pewien, że p. Krzysztof, o czym mówił na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu ma dla Państwa  nowe ciekawe  propozycje a imprezy jak Forum Fleksograficzne, Seminarium „Opakowania tekturowe + flekso”, szkolenia itp. będą kontynuowane.

Niezmiennie życzymy nowemu Dyrektorowi, aby „przygoda z fleksografią” w tej nowej roli była dla Niego przyjemnością i była satysfakcjonująca. Oferuję oczywiście pomoc wynikającą z doświadczenia w prowadzeniu organizacji, jeżeli będzie potrzebna.

O wszelkich zmianach i projektach dotyczących działalności Izby będzie już Państwa informował Dyrektor Biura Izby – p.Krzysztof Skrobot k.skrobot@flekso.pl , tel. 602 619 801

Tak więc ponieważ zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok jeszcze raz życzymy wszystkim Państwu przede wszystkim zdrowia ale także zadowolenia i jednak świątecznej radości a w Nowym Roku dalszego rozwoju firm, braku problemów wynikających z nieprzewidywalnych sytuacji covidovo-rynkowych, w tym zaopatrzeniowych i wielu powodów do zadowolenia i satysfakcji. 
Wszystkiego dobrego!


Z  fleksograficznymi pozdrowieniami
mgr inż. Krzysztof Januszewski

AKTUALNOŚCI