Jubileusz 150-lecia Związku Zawodowego Poligrafów

W dniach 1 i 2. czerwca w hotelu DoubleTree by Hilton w Warszawie odbył się Jubileusz 150-lecia Związku Zawodowego Poligrafów. Związek ten jest najstarszym, działającym związkiem zawodowym w Polsce. Istnieje bowiem od 1870 roku.

Wydarzenie było współorganizowane przez Polską Izbę Druku i cieszyło się Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzeja Dudy.

Twarzą Jubileuszu była przewodnicząca Związku Zawodowego Poligrafów, Pani Czesława Sońta. Polska Izba Fleksografów dostała zaproszenie na to niezwykłe wydarzenie. Pośród zaproszonych gości był również Sante Conselvan – przewodniczący organizacji FTA Europe, w której PIF jest zrzeszona.

Podczas konferencji wystąpiły znane osobistości, takie jak były prezydent Aleksander Kwaśniewski, profesorowie z Politechniki Warszawskiej, dyrektorzy firm i przedstawiciele organizacji związanych z branżą poligraficzną.

Związki zawodowe są jednym z najważniejszych elementów ochrony praw pracowniczych. Nie są partiami politycznymi ani organizacjami ideologicznymi. Ich celem jest ochrona praw pracowniczych i reprezentowanie interesów pracowników wobec pracodawców i rządu. Związki zawodowe są dla każdego pracownika, który chce mieć wpływ na swoje warunki pracy i płacę. Nie musi to oznaczać, że jest on niezadowolony – po prostu chce mieć pewność, że jego interesy będą brane pod uwagę.

Poniżej krótka fotorelacja

Zdjęcia: Katarzyna Rainka

 

 

 

 

 

 

AKTUALNOŚCI